Zažij Egypt

Alexandrie

Egyptské město Alexandrie se nachází ve středu severního pobřeží se Středozemním moři. Už dle názvu, které vzniklo podle zakladatele Alexandra Velikého, je jasný historický význam tohoto města. Město je právě díky svému historickému významu vyhledáváno především nadšenci do památek. Nabídka zájezdů do Alexandrie je soustředěna především na letní sezónu. V zimních měsících je zde poměrně chladno.

Mnoho památek ovšem postupem času z města zmizelo respektive díky zemětřesení bylo odneseno mořem. Ze zajímavých míst, která stojí za Vaši návštěvu lze vyzdvihnout prezidentský palác Maamoura, Montaza palác, Ras el Tin Palác, Obří akvárium, Muzeum klenotů nebo Národní muzeum.

Ve srovnání s nabídkou zájezdů do Hurghady, Sharm al Sheikhu nebo Marsa Alamu nelze Alexandrii příliš doporučovat. Nabídka hotelů je skromná a ceny nejsou příliš akční.¨

Nejen díky své poloze u severního pobřeží Egypta má místní podnebí středomořský ráz. Kromě prosinec, ledna, února a března lze všechny ostatní období v roce doporučit k dovolené. Maxima jako v okolních zemích dosahuje Alexandria v červenci a srpnu. S příchodem jara se zvyšuje i prašnost a písek ve vzduchu, proto není návštěva ideální například pro alergiky, kterým bych spíše doporučil zelenější Řecko.


Alexandrie
5 (100%), (hlasů: 3)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title