Zažij Egypt

Časový posun – Egypt

Čas v Egyptě se přestal definitivně měnit minulý rok. Od té doby je v Egyptě čas totožný celý rok beze změny a platí tedy, že:

  • v zimním období je posun času mezi ČR a Egyptem + 1 hodina
  • v letním období je posun času mezi ČR a Egyptem 0 hodin

Aktuální čas v Egyptě

Aktuální a na vteřinu přesný čas naleznete v následujícím odkazu. Naleznete zde i informace o telefonním předčíslí (+20) v Egyptě a místní měně (EGP – Egyptská libra). Přesný čas se navíc vždy při přesunu času změní takže nemusíte přemýšlet zda je zimní či letní čas, jednoduše se podívejte kolik je v Egyptě právě hodin.

Egypt: aktuální online čas

Časová pásma

Časová pásma nemusí být vždy pravdivá
Staré podmínky, které platili v Egyptě před 3 lety:

V Egyptě je v období listopad – březen a v období květen – září posun času + 1 hodina. Výjímkou v Egyptě jsou ovšem měsíce duben a říjen, kdy je zde shodní čas jako v České republice.
Jedná se o souběh časů, jelikož v Egyptě čas posunuje až v květnu a listopadu po Ramadánu. Vaše hodinky proto ponechte v cestovních měsících duben a říjen nastavené na český čas.

Posun času v období

Pokud se chystáte v zimním období nastavte si Váš čas po příletu o jednu hodinu navíc, v letním období je čas v Egyptě totožný jako náš takže hodinky můžete ponechat beze změny. Nezapomeňte však, že bez ohledu na reálný čas bude v Egyptě slunce zapadat později než u nás. Těšit se tak můžete na opravdu dlouhé dny plné slunečního záření.
  • listopad až březen: o jednu hodinu více než v ČR
  • květen až září: o jednu hodinu více než v ČR
  • duben a říjen: shodný čas jako v ČR
Systém 220 V / 50 Hz, elektrické zásuvky shodné jako v ČR.

Časový posun – Egypt
4 (80%), (hlasů: 14)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title