Zažij Egypt

Destinace Egypt

Úředním jazykem této polo-prezidentské republiky je moderní arabština a více než 90% místních vyznává islám. Při nákupu některého z nepřeberných množství suvenýrů, jejichž cenu můžete značně snížit smlouváním, budete platit egyptskými librami. Většina z 82 miliónů obyvatel žije v deltě Nilu, kde se nachází i jediná orná půda této země. Zbytek je pokryt nehostinnou pouští, jelikož tvoří východní část Sahary.

Egypt historie

Egypt je známý především pro svou spojitost se starověkou civilizací, která zde po sobě zanechala několik světoznámých monumentů jako je například Velká sfinga. K této arabské zemi patří také Sinajský poloostrov ohraničený Suezským a Akabským zálivem. Hlavní město Káhira je zároveň městem největším, následována Alexandrií a Gízou.

Egyptská kuchyně

Říká se, že láska prochází žaludkem, proto odhodláte – li se ochutnat zdejší kuchyni, vyhledejte třeba národní jídlo foul. Jedná se o zapečenou chlebovou placku plněnou boby se zeleninou. Možná vás překvapí, že místní neholdují tolik masu jako my, je to způsobeno tím, že maso je položka dražší, proto se ho snaží vyvážit přílohami a hlavně pečivem. Mezi častá jídla patří také velice dobře známý kebab, tzn. kousky mnoha způsobů úpravy i chutí.

Posun času Egypt

Pokud se rozhodnete pro pobyt v této oblasti, nezapomeňte si posunout hodinky o jednu hodinu dopředu.


Destinace Egypt
5 (100%), (hlasů: 4)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title