Zažij Egypt

Dovolená v Egyptě

O dovolené v Egyptě dnes přemýšlí čím dál více Evropanů, ptáte se proč? Za čím tam jedou? Ve zkratce bychom mohli říci za mimořádností a krásou, kterou vám evropská letoviska jako je Chorvatsko nebo Bulharsko nenabídnou . Přeci jen je to jiný kontinent, jiná mentalita, tradice. Pojďme se společně blíže podívat, v čem půvab Egypta tkví.

Proč na dovolenou do Egypta?

V první řadě je to určitě moře. Egyptské pobřeží omývá nejen Středozemní moře, ale především stále vyhledávanější Rudé moře. Jeho jemně písčité pláže, celoročně vyhřátá voda v kombinaci s místním počasím přímo vybízí k odpočinku. Ano, zdejší počasí nesmíme opomenout. Značnou výhodou je, že v Egyptě sezóna vlastně nikdy nekončí. Můžete sem tedy vyrazit jak v lednu, tak v srpnu. Záleží jen na vás, kolik sluníčka si chcete dopřát!

Egyptské moře a podvodní svět

A moře společně s klimatickými podmínkami přispívají ke krásám podmořského světa – ten je dalším lákadlem této úchvatné země. Koho by nelákala možnost prohlédnout si korálové útesy, jedny z nejkrásnějších přírodních úkazů, či pestrobarevnou podvodní faunu? Nejznámějším letoviskem v tomto ohledu je Sharm El Sheikh, právě proto za nimi vyrazte spíše do Safagy, kde se jich ještě tolik nedotkl lidský svět, jsou zde tudíž mnohem autentičtější.

Historické památky v Egyptě

Určitě nesmíme opomenout monumentální památky ze Starého Egypta. Kdo byl v Egyptě a neviděl velkolepé pyramidy v Gíze nebo Sfingu, jako by tam ani nebyl. Místní jsou na svou kulturu starou více než 2000 let hrdí, neměli byste ji tedy opomenout.

Oblastí, kam vyrazit z jednotlivých letovisek na výlet je nepřeberné množství.

Kouzlo této vyprahlé zemi dodává také poušť. V našich podmínkách je to pomalu nepředstavitelné, proto vám ta obrovská masa písku vezme dech. Výlety mezi desetimetrové duny a do úchvatných oáz jsou čím dál tím oblíbenější.

Kdy zakoupit zájezd do Egypta

Děsí vás ceny jednotlivých cestovních kanceláří? Těch se rozhodně nemusíte bát, vždy jsou značně nadsazené, stačí tedy pouze vyčkat a ve správný čas neváhat a rezervovat. Nejvýhodněji vyjdou s největší pravděpodobností zájezdy first nebo last minute. V takovém případě seženete all inclusive pobyt i za 8000 Kč. Proto neváhejte a vydejte se za Sluncem.


Dovolená v Egyptě
5 (100%), (hlasů: 2)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title