Zažij Egypt

Egypt Ain Sokhna

Je to přibližně 60 let, co byly objeveny horké minerální prameny poblíž egyptského města, jehož název v překladu znamená horký pramen – Ain Soukhna. Tehdy také započalo budování nejmladšího letoviska na pobřeží Rudého moře. Mnoho turistů zde zavítá na jednodenní výlet z Káhiry, která leží pouze 120 km daleko, jedná se o nejbližší lázeňskou oblast.

Destinace je vyhledávána především rodiči s dětmi, nýbrž pro ty je tu ideální zázemí v podobě hřišť, vodních parků apod. Na své si přijdou ovšem i milovníci vodních sportů, historických památek či dech beroucí přírody. Egyptské moře je vyhlášené!

Památky a tipy na výlety

V případě, že nechcete trávit celé dny na pláži, můžete vyrazit na výlet. Nezapomenutelná bude návštěva dvou nejstarších klášterů v Egyptě. Řeč je o klášterech sv. Pavla a sv. Antonína.

Svatý Pavel, zvaný taktéž Pavel poustevník nebo Pavel Thébský, prožil většinu svého života v klášteře, který sloužil také jako pevnost proti nájezdům muslimů a beduínů. Za klášterními zdmi můžete obdivovat zbytky ovocných zahrad a mlýnici.

Svatý Antonín byl synem bohatého kupce, který rozhodl zasvětit svůj život Bohu, proto se vzdal veškerého majetku a odešel do pouště, kde založil klášter. Sám život strávil v jeskyni, podle jeho vzoru i dnes mniši odchází na několik dní do jeskyně. V komplexu navštívíte kostely, kaple, jeskyni světce a pramen sv. Antonína. Kláštery jsou od sebe vzdáleny pouhých 35 km, světci se údajně pravidelně navštěvovali. Vy máte možnost v jednom z nich přespat v oddělených ložnicích pro muže a ženy, což dodává místu na autentičnosti. Vyrazit samozřejmě můžete do již zmíněné Káhiry nebo k Suezskému průplavu.

Pláže v egyptském Ain Sokhna

Pokud vás omrzí lázeňské procedury, můžete vyrazit na některou z písečných pláží a osvěžit se v azurových vodách Rudého moře, které zde má příjemnou leč značně proměnlivou teplotu i v zimních měsících. Rodiče malých dětí zajisté ocení pozvolný vstup do moře, kde nehrozí nebezpečí jejich ratolestem.

Ubytování v Egyptě stojí za to

Ubytování v Egyptě stojí za to

Pro potápění zde nejsou vhodné podmínky, mělké moře umožňuje pouze šnorchlování, proto si zde raději užijte odpočinku ve stínu velkého slunečníku. Nemusíte se bát přeplněných pláží, jelikož pobřeží mimo přístav je zde jedna velká pláž, stačí si jen najít místo, které vyhovuje přímo vám.

Pro počasí v Egyptě můžete také využít naše menu na pravé straně.


Egypt Ain Sokhna
5 (100%), (hlasů: 1)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title