Zažij Egypt

Egypt Dahab

Ti kdo mají rádi Egypt a létají sem pravidelně mohou navštívit místo klasického Sharm el Sheikhu či Marsa Alamu letovisko Dahab.

Toto dovolekové město leží také u Rudého moře, ale není tak často vyhledáváno turisty a je proto ideální na klidnou dovolenou v zajímavé destinaci, kde bude co poznávat. Dahab leží podobně jako Taba v oblasti Sinajského poloostrova.

Charakteristika Dahabu

Jelikož se v historii jednalo o malou vesničku převážně závislou na darech moře, je v současnosti cílem především vášnivých potapěčů.

A opravdu – moře u Marsa Alamu či Safagy opravdu nemá co do podmořské krásy na moře u Dahabu. Kromě moře oslní i nekonečné pláže, které jsou dlouhé, písečné a rozpálené (s bosou chůzí na poledne zde nepočítejte : ) ).

Doba jízdy autobusem

Při zakoupení zájezdu (např. last minute) využívají Cestovní kanceláře nejčastěji mezinárodní letiště v Sharm El-Sheikhu, odkud Vás dopraví do Dahabu autobus pronajatý Vaší Cestovní kanceláří. Doba jízdy se obvykle pohybuje kolem hranice 1 hodiny.

Plavky – tolerance

Egyptské pobřeží u Dahabu

Egyptské pobřeží u Dahabu

Výhodou je podobně jako v Ain Sokhne, či Hurghadě tolerance dvoudílných plavek, kdy od místních nikdy neuslyšíte jakoukoliv výčitku či zlé pohledy. Místní jsou prostě na turisty „ze západu“ zvyklí a vědí, že se jedná o jejich hlavní zdroj příjmů.

Last minute vs First minute Dahab

Nabídka zájezdů je díky skvělému počasí celoroční a můžete si tak po celý rok najít Last minute či First minute (velmi populární v posledních letech), tak aby byl každý spokojený s cenou.

V ceně je obvykle zahrnuta klasicky, letenka (v ceně obsluha teplých i studených nápojů), doprava autobusem do Vašeho hotelu, ubytování a strava dle vašeho výběru – snídaně, polopenze či all inclusive. Další informace o teplotě moře v Egyptě naleznete v odkaze.

Předpověď počasí Dahab

[forecast location=“Dahab, Egypt“ caption=“Aktuální počasí v Dahabu“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“7″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Mapa Dahabu


Egypt Dahab
5 (100%), (hlasů: 1)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title