Zažij Egypt

Egypt: El Quseir

Většina návštěvníků Egypta svou dovolenou směřuje do nějaké z populárních destinací, které jsou však do jisté míry uzavřenými oblastmi, které tuto překrásnou zemi v podstatě ničím nepřipomínají. A to je veliká škoda. Pokud byste chtěli svou dovolenou strávit v Egyptě a nepřipadat si jako odstřižení od reality, potom vám doporučíme úchvatné letovisko El Quseir!

Hodina cesty do ráje

Toto letovisko se nachází přibližně uprostřed trasy mezi Hurghadou a Marsa Alamamem, přičemž letiště Marsa Alam je o několik desítek kilometrů blíže. Z tohoto důvodu taktéž většina zájezdů, směřující do El Quseir, létá na toto jižnější letiště. Transfer vám tak, vzhledem ke vzdálenosti cca 80 kilometrů, nezabere více, než 1 hodinu času. Cesta se však určitě vyplatí. El Quseir je totiž perlou zdejší oblasti!

Tisícileté památky

Snoubí se zde tradičně nádherné pláže rudo-mořské oblasti, ale taktéž tisíciletí historie. První zmínky o tomto městě se totiž datují až 5 000 let do minulosti! Díky tomu zde můžete spatřit starobylé památky, mezi které patří například skvost v podobě staré pevnosti z 16. století. Určitě si též nenechte ujít procházku starým městem, ve kterém na vás dýchne neopakovatelná atmosféra arabského Egypta. Za návštěvu stojí též místní promenáda, která se nachází u starobylého přístavu.

TOP 2 hotely

Přestože není místní letovisko příliš turisticky proslulé, jsou hoteliéři vůči svým hostům velice vstřícní a pohostinní. Najdete zde hotely a hotelové komplexy v podstatě všech cenových kategorií, takže si vybere úplně každý!

Mövenpick Resort El Quseir

  • Mezi nejluxusnější hotelový komplex patří pětihvězdičkový Mövenpick Resort El Quseir, který se nachází v severní části letoviska, a najdete zde vše, co si od luxusní dovolené budete přát. Předchozí návštěvníci si nemohli vynachválit zejména klidné prostředí a taktéž velice vydatnou a pestrou stravu, která zde probíhá samozřejmě formou All-inclusive balíčků. Dalším velikým pozitivem je lokace přímo u pláže, která disponuje příjemným vstupem do vody. Zdejší vody jsou taktéž samozřejmě velice vhodné pro potápění a šnorchlování.

Radisson Blu Resort

  • Druhým vítězem v naší soutěži o nejluxusnější hotel této oblasti vyhrává Radisson Blu Resort, který se taktéž nachází v severní části letoviska El Quseir a disponuje krásnou a udržovanou, téměř 1 km dlouhou písečnou pláží. Předchozí turisté si nejvíce chválí milý a ochotný personál a taktéž národnostní složení zdejších klientů – nejvíce zde narazíte na Italy a Němce.

Egypt: El Quseir
4 (80%), (hlasů: 3)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title