Zažij Egypt

Hurghada

Hurghada -původně malá rybářská vesnička je dnes největším egyptským turistickým letoviskem u Rudého moře. I podle tohoto popisu je jasné, že je řeč je o Hurghadě, dvacetikilometrovém pásu hotelových středisek. Největšího rozvoje se dočkala od 90. let 20. století, kdy sem přitekly finance na stavbu hotelových komplexů a mezinárodního letiště.

Proč právě do Hurghady?

Místo je vyhledáváno také milovníky vodních sportů a podmořského světa, ti jej mohou obdivovat také v muzeu a akváriu, které nabízí možnost shlédnout celou kolekci místní fauny a flory. Turisté zde jezdí nejen na poznávací zájezdy, ale také na ozdravné pobyty, jelikož Hurghada je také lázeňským městem.

Kam se vydat za památkami -> Luxor či Káhira

V případě, že vás omrzí pouhý pobyt na pláži či pod vodní hladinou, můžete se vydat do na celodenní výlet do Káhiry nebo do Luxoru. Ten se nachází na místě starověkých Théb, proto je často přezdíván jako největší muzeum světa pod otevřeným nebem. Obdivovat zde můžete staroegyptské chrámové komplexy Luxor a Karnak.

Thébská nekropole

Další chrámy, monumenty a hrobky jsou součástí thébské nekropole, která se rozkládá na západním pobřeží řeky Nil. V jejím srdci leží také Údolí králů dříve sloužící jako pohřebiště faraonů. To je rozděleno na dvě části – západní zvaná Západní údolí či Údolí opic obsahuje 4 hrobky. Dvě z nich náleží faraonům Amenhotepovi III. a Ajemu, ve Východním údolí se vyskytuje zbylých 61 hrobek. K návštěvě těchto pamětihodností je vhodné využít nabídky last minute zájezdů.

Pláže a moře Hurghada

Zdejší pobřeží je dosti členité, proto se naskýtá možnost, vyrazit na výlet i na některý z mnoha přilehlých ostrůvků. Pro aktuální počasí můžete navštívit naši stránku počasí Hurghada, kde získáte přesnou představu o dané teplotě při Vašem pobytu.

Pláže v Hurghadě čekají možná právě na Vás

Pláže v Hurghadě čekají možná právě na Vás

Pláže se zde vyskytují dvojího druhu, mimo to, že jsou písčité, tak se dělí hotelové a soukromé. Přístup na soukromé je zpoplatněn. Nevýhodou je, že nemůžete přecházet mezi jednotlivými plážemi, tudíž vyznavači dlouhých procházek po pláži mohou být zklamáni.

Laguny v Hurghadě

Pláže v centru města jsou povětšinou uměle vytvořené laguny do tvaru písmene U a podmořský život zde často není tak bohatý jako mimo centrum. Tady narazíte na velké hotelové komplexy, k nimž zpravidla patří krásné široké a velice dlouhé pláže s jemným pískem a pohodlnými lehátky ve stínu slunečníků.


Hurghada
4.5 (90%), (hlasů: 2)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title