Zažij Egypt

Egypt Káhira

Hlavní město Egypta Káhira je zároveň nejlidnatějším městem afrického kontinentu. Název Al – Qáhira v arabštině znamená Vítězná, ale nese přezdívky Matka světa, především pro svou historickou důležitost, nebo Big Mango jako protiklad k newyorskému Big Apple.

Gíza

Dvojměstí Káhira – Gíza tvoří společně s ještě několika městy aglomeraci zvaná Velká Káhira. Naleznete ji na březích řeky Nil, na východním Islámskou a Koptskou Káhiru a na západním světoznámou Gízu. Ve městě je soustředěno několik univerzit a kulturních svatostánků. V Káhiře na výlet? Stačí projet celé město!

Památky v Káhiře

Jedním z nejobdivuhodnějších míst je Citadela, jedná se o středověkou pevnost z 12. Století, která sloužila jako ochrana před křižáckými nájezdy. Později zde sídlili egyptští panovníci. Kromě výhledu na Gízu vám nabídne možnost prohlédnout si nejen tzv. alabastrovou mešitu, což je mešita Muhammeda Aliho, ale také několik muzeí a dalších mešit.

Na jihovýchod od Citadely se rozkládá chudá čtvrť jižní město mrtvých. Původně šlo o hřbitov, který se časem stal domovem pro statisíce lidí žijících zde mezi hroby. Severovýchodně od Islámské Káhiry naleznete menší severní město mrtvých, jehož základem je komplex s hrobkami mamlúckých sultánů. Pokračovat na počasí v Káhiře

Pyramidy v Gíze

V případě, že zavítáte na západní břeh Nilu do Gízy, nesmíte si nechat ujít zdejší pyramidy. Tři velké pyramidy jsou přeci jedním ze sedmi divů světa! V egyptském muzeu strávíte minimálně celý den. Téměř 130 tisíc staroegyptských artefaktů je rozeseto po více než 50-ti místnostech, mimo jiné i poklady z Tutanchamonova hrobu.

Tipy Káhira

Určitě byste si neměli nechat jít největší bazar Afriky Chán al-Chalílí, jež společně s ulicí Muski tvoří jádro Islámské Káhiry. Naleznete zde vše o šperků až po potravinyNa předměstí Heliopolis navštivte stejnojmennou archeologickou oblast, kde stávalo jedno z nejvýznamnějších měst starověkého Egypta Iunu. Z něj se zde dochoval obelisk.


Egypt Káhira
5 (100%), (hlasů: 1)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title