Zažij Egypt

Marsa Alam

Stejně jako Hurghada i toto věhlasné letovisko bylo původně pouze malou rybářskou vesničkou, která za svůj rozkvět vděčí výstavbě mezinárodního letiště. Marsa Alam (pro aktuální počas v Marsa Alamu) se nachází v jihovýchodním Egyptě na místě, kde se setkává Arabská poušť s Rudým mořem. Právě Rudé moře s velkým množstvím korálových útesů oplývajících podmořským životem táhne nejvíce turistů.

Proč dovolenou v Marsa Alam?

Dalším lákadlem jsou povětrnostní podmínky, které uvítají především příznivci windsurfingu. Díky své poloze v oblasti obratníku Raka nabízí Marsa Alam letní teploty po celý rok, avšak do moře v lednu či únorů se odváží pouze ti otužilejší. Teplota moře je zde opravdu vysoká a šplhá až k 25°C! Oproti koupání v Turecku Vám zde nikdy nebude zima.

Jelikož zde není tak rozsáhlé zázemí pro turisty, můžete vyrazit na výlet do okolí. Za vidění stojí nyní již archeologická lokalita, kde se od starověku těžily smaragdy, leží přesně uprostřed mezi nilským údolím a Marsa Alam. Smaragdy byly považovány za symboly síly a věčnosti, jejich velkou obdivovatelkou byla Kleopatra, proto se tyto doly někdy nazývají také jako Kleopatřiny doly. Ruiny staroegyptským a římských staveb zůstaly zachovány do dnešních dnů.

Památky

Dvacet minut od letiště se nachází také městečko Al Quseir bylo v minulosti rušným obchodním a exportním místem. Odsud vyplouvaly lodě poutníků mířících do Mekky, kam by měl vyrazit aspoň jednou za život každý správný muslim.

Pláže a koupání

Místní pláže jsou pokryty jemným pískem, nicméně u vstupu do mořských vod se nachází korály, proto je na každé pláži molo, po kterém se dostanete za ně a po žebříku sestoupíte do průzračné vody. Zde je již moře vcelku hluboké, tím pádem tato oblast není vhodná pro neplavce či rodiny s malými dětmi. V případě, že se rozhodnete pro dovolenou v této oblasti, nezapomeňte si s sebou přibalit obuv do vody.

Za zmínku stojí pláž poblíž hotelu Holiday Beach resort, z vody se tyčí vrak lodi a v zátoce stojí stavba, kterou hlídá poloslepý beduín. Zjistěte si raději před odletem na dovolenou jaké jsou vstupní formality do Egypta.


Marsa Alam
4.3 (86.67%), (hlasů: 3)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title