Zažij Egypt

Egypt: měna & kurz

Oficiální měnou a také jediným platidlem v Egyptě je Egyptská libra (EGP) zkráceně LE. Jedná se o jedinou měnu, kterou si můžete v Egyptě koupit služby či zboží a je nutné počítat s nutností výměny našich bankovek na egyptské. Jaký je aktuální kurz?

Aktuální kurz Egyptské libry

Egyptská libra za poslední dva roky razantně poklesla, a to nejen vůči dolaru a euru ale také vůči české koruně. Z původních 3 Kč, které byste za jednu Egyptskou libru dostali na začátku roku 2015 tak letos dostanete pouze 1,23 Kč. Pokračujte na tabulku cen v Egyptě.

  • 1 Egyptská libra = 1,23 Korun českých
  • 1 Koruna česká = 0,81 Egyptké libry

 

  • 1 Euro = 21,1 Egyptká libry
  • 1 US dollar = 17,8 Egyptské libry

Směna měny

Samozřejmě můžete pro získání této měny využít nějakou směnárnu v centru větších měst či na letišti Praha. Osobně bych ovšem doporučil buď vybrat si egyptskou měnu z bankomatů přímo v Egyptě nebo si v České republice směnit peníze na Eura a ty si následně směnit ve směnárnách v Egyptě. Jen pozor na podvodníky a nevýhodné kurzy, při směně je opravdu nutné být velmi opatrný a srovnávat.

Bankovky, které směnou získáte budou mít hodnoty 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 a nejvyšší možná 200 liber. Případně ještě ty nejmenší jsou 25 plastrů a 50 plastrů. 50 plastrů je tedy polovina Egyptské libry a má tedy hodnotu ani ne 70 haléřů.


Egypt: měna & kurz
5 (100%), (hlasů: 2)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title