Zažij Egypt

Egypt Nabq Bay

Pod tímto názvem se nachází moderní egyptské letovisko, které se rozléhá na jižním pobřeží poloostrova Sinaj přibližně 18 km od střediska Naama Bay.

Jde o novou část známého města Sharm El Sheikh a nachází se zde řada luxusních hotelových rezortů. Toto prázdninové středisko láká především milovníky luxusu, pohodlí a také krásného a čistého koupání s bohatým podmořským světem. Šnorchlování nebo potápění zde patří mezi velmi časté sporty a lze pozorovat barevný podmořský svět takřka od úsvitu až do soumraku. Jde o skutečnou nádheru.

Počasí

Panuje zde velmi teplé podnebí. Již první jarní dny se teploty vyšplhají až k 20 °C a během letních dnů se blíží téměř 40 °C. Nejlepší období k dovolené je tedy přibližně od konce dubna do června a poté od září až do listopadu. Také zima je zde velmi příznivá, v prosinci se občas teploty pohybují přes 20 °C, někdy i více. Nejchladněji je zde v lednu a v únoru, kdy je lehce pod 20 °C.

Teploty online

[forecast location=“safaga, Egypt“ caption=“Předpovědi na 5 dní Nabq Bay“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“5″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Pláže

Tamní pláže jsou písčité a velmi dobře udržované. Většina z nich přímo náleží k hotelu. Na pláži můžete lenošit nebo využít některý z řady motorových i nemotorových sportů. Velmi oblíbený je zde například windsurfing nebo potápění. Moře je průzračně čisté a většinou klidné.

Nevýhodou však je vstup do moře po dlouhém molu přes korálové podloží. Je vhodné vzít si s sebou boty do vody. Ovšem i přes toto drobné nepohodlí si můžete dovolenou užít na maximum a sledovat pestrobarevné korály, milióny rybiček a další mořské živočichy.

Turistická vybavenost

Letovisko Nabq Bay je velmi dobře vybaveno. Protože jde o poměrně nové středisko, vše je zde moderní a čisté. Převažují luxusní hotely, které nabízí stravování formou all inclusive, několik bazénů a bohaté sportovní vyžití. V okolí se nachází tradiční trhy i další obchody s potravinami i suvenýry, jakými jsou například typické výrobky z kůže, zlaté šperky či keramické zboží. Hosté mohou navštívit některou ze zdejších restaurací, barů či kaváren v egyptském stylu.


Egypt Nabq Bay
4.5 (90%), (hlasů: 2)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title