Zažij Egypt

O řece Nilu

Staří egypťané svoji zemi nazývali Kemet (v překladu černá země) pojmenovali ji podle úrodné půdy nilského bahna. Z neuvěřitelné rozlohy Egypta téměř milion kilometrů čtverečních je ovšem obydleno jen necelých 8%.

Převážná část této obydlené části je díky druhé nejdelší řece na světě – Nilu. Její úrodné koryta slouží po tisíciletí jako skleník a tak se tu daří téměř každé rostlině.

Jižní a Severní Egypt

Egypt je podobně jako Bulharsko opravdu postavený na hlavu a je zde mnoho věcí naopak. Například jižní části Egypta se říká Horní Egypt a naopak severní části Dolní. To vzniklo díky toku řeky Nilu. Řeka Nil je v Asuánu ovládána dvěma velkými přehradami. Novější se jmenuje Násirova pyramidy a má zajímavou historii. Byla vystavěna před více než 50ti lety.

Počet obyvatel Káhira

Podobně jako nelze nikdy spočítat egyptské chrámy a kláštery, tak nelze ani spočítat všechny obyvatel hlavního města. Odhady se zde pohybují mezi 15 – 23 milionů. To je prostě Káhira – město kontrastů. Říká se, že Kdo nikdy neviděl Káhiru jako by nikdy neviděl svět!


O řece Nilu
5 (100%), (hlasů: 1)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title