Zažij Egypt

Pitná voda

Valná část turistů, kteří zavítají do Egypta, trpí střevními potížemi. V hotelových resortech je situace pro Evropany poměrně příznivá, avšak pozor si dejte na plavby po řece Nil, při nichž trpí průjmy až 90% odvážlivců.

Voda z kohoutku?

Pro našince není voda z kohoutku pitná nikde v Egyptě. Obsahuje totiž různé parazity, viry a bakterie jako například bakterii Escherichia coli nebo rod Salonella, na něž není naše tělo zvyklé, tudíž si jejich pozření odnesete nepříjemnými střevními obtížemi, které mohou pokazit i tu nejpohádkovější dovolenou.

Vodu tedy pijte pouze balenou, nicméně ani u ní nezapomínejte zkontrolovat uzávěr, zda není někde porušen. Pozor si dávejte na vyplachování úst ve sprše či po čištění zubů, ani tehdy se to nedoporučuje. Rozhodně se vyhýbejte výrobkům z vody jako je led či kopečková zmrzlina. I ty vám mohou pořádně zavařit.

Musíte ovšem počítat, že se místní vodě nevyvarujete – v hotelích ji používají k vaření a občas se stane, že neprojde varem, tudíž v ní bakterie zůstanou nebo postačí omyté ovoce na hotelové večeři. Proto raději buďte předem připraveni.

Jak se nejlépe připravit?

Z tohoto důvodu je téměř nutností s sebou přibalit např. endiaron. Mnohem účinnější je ercefuryl, avšak u nás je pouze na lékařský předpis. Pokud si je zapomenete, nemusíte se bát hned nejhoršího. Egypťané o těchto potížích vědí, proto mají i na hotelích připravený ercefuryl nebo antinal, který má stejné účinky. Léčbu můžete ještě urychlit pitím vody s citronem. V případě, že vám potíže přetrvávají i po příletu domů, neotálejte a jděte k lékaři.

Faraonova pomsta

Střevní potíže vám ale nemusí způsobovat pouze voda, tzv. Faraonova pomsta je způsobena prudkou změnou klimatických podmínek.

Vzhledem k teplotám, které v Egyptě panují, neopomínejte pitný režim. V letních měsících byste měli vypít až 4 litry tekutin – ovšem mimo vody z kohoutku.  Nezapomeňte si před odletem zjistit vyžadované vstupní formality.

 

Pozor, aby se z dovolené nestalo peklo

Pozor, aby se z dovolené nestalo peklo

 


Pitná voda
4.5 (90%), (hlasů: 2)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title