Zažij Egypt

Počasí Alexandrie

Alexandrie má díky své poloze u severního pobřeží Egypta několik výhod. Jednou z hlavních výhod například pro rodiče s dětmi či pro starší osoby je kratší doba letu z letiště v Praze, Brně či Ostravě. Existují i výhody z hlediska počasí v Alexandrii?

V zimním období spíše naopak, díky své severní poloze se jedná o velmi chladné prostředí s nízkými průměrnými teplotami kolem 15°C! Celý prosinec až březen opravdu nelze k zimní dovolené vůbec doporučit. Pro návštěvu památkami naplněné Alexandrie je ideální až druhá půlka března, dubna či naopak listopadu, kdy jsou teploty ve srovnání s ČR o 5°C vyšší. V Alexandrii je tak v tuto dobu ideální podnebí pro návštěvu památek a cestování po celém pobřeží.

Na typickou koupací + opalovací dovču jsou zde ovšem měsíce květen až konec října. Teploty postupně až do srpna rostou na maximálních 33°C. Spolu s teplotou vzduchu stoupá i teplota moře, která se v létě standardně pohybuje kolem 26°C.

Podnebí v Alexandrii

[forecast location=“alexandria, Egypt“ caption=“Předpověď počasí pro 5 dní“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“5″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]


Počasí Alexandrie
5 (100%), (hlasů: 2)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title