Zažij Egypt

Počasí Dahab

Letovisko Dahab se nachází přibližně 80 km od oblíbeného Sharm El Sheiku na východním pobřeží Sinajského poloostrova. Teplotní podmínky jsou zde velmi příznivé v průběhu celého roku, také v moři se lze koupat po celý rok. Dahab přináší ideální podmínky pro milovníky podmořského světa (mořská kráva), tedy šnorchlování a potápění. Díky prudkému a silnému větru se zde daří také windsurfingu.

Pouštní klima v Dahabu

Dahabu je pouštní podnebí, pro které jsou typické vysoké teploty a dostatek slunečního svitu po celý rok. V létě jsou zde velmi vysoké teploty, které se mohou zdát až nesnesitelné. Zimy jsou o něco mírnější, přesto je ve dne teplo a jako kontrast působí chladné noci. Lze tedy říci, že v Dahabu není nikdy zima. Chladnější období je od listopadu do února, přes den se teploty drží kolem 23 stupňů celsia. V noci klesnou až ke 12 stupňům. Mnoho turistů sem míří strávit vánoční či novoroční svátky. V tomto období si nezapomeňte s sebou přibalit dlouhé kalhoty a svetr.

Modrá laguna v Dahabu

Modrá laguna v Dahabu

Kdy vyrazit do Dahabu na dovolenou?

Nejvhodnější období pro dovolenou v Dahabu představují jarní a podzimní měsíce. V zimě vás mohou zaskočit poměrně chladné noci, v sezóně je zase třeba počítat poněkud horkým počasím. V nejvyšší sezóně je zde vedro a sucho. Ve dne se teploty dostanou až na 40 stupňů celsia, noční se pohybují kolem 30 stupňů. Pokračovat na Sahl Hasheesh

Bez klimatizace se v Dahabu zkrátka neobejdete. Pocitově jsou však tyto teploty o něco snesitelnější, než kdyby panovaly v našem podnebí. Je to dáno vysokou vlhkostí vzduchu. I tak je třeba dodržovat pitný režim.

Předpověď počasí v Dahabu online

[forecast location=“Dahab, Egypt“ caption=“Předpověď počasí“ measurement=’C‘ todaylabel=“Dnes“ datelabel=“date(‚m/d/Y‘)“ highlow=’%%high%%°/%%low%%°‘ numdays=“7″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Slunná léta, mírné zimy

V létě v Dahabu mraky téměř nezahlédnete. Vymetená obloha, vlhký vzduch a vysoké teploty, to je pro Dahab typické. V průběhu celé sezóny zde slunce svítí až deset hodin. V červnu a v červenci dokonce 13 hodin denně. Objevit se mohou písečné bouře, od jihozápadu přichází silný vítr ze Sahary. Nejsilnější je na začátku sezóny.

Teplota vody se v hlavní sezóně dostává až na 28 stupňů celsia. Tato teplota vody je ideální pro potápěče, protože vám umožní dlouhý ponor. V zimě teplota klesne jen o pár stupňů, moře není nikdy studené. Nejnižší teploty se pohybují v zimním období kolem 22 stupňů.


Počasí Dahab
5 (100%), (hlasů: 1)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title