Zažij Egypt

Počasí Hurghada

Hurghada je často vyhledávaná právě pro své klimatické podmínky. Pravdou je to, že ať sem vyrazíte v kterémkoliv měsíci, nikdy nešlápnete vedle. Je jen a pouze na vás, kolik sluníčka potřebujete a co je pro vás příjemnější.

Zdejší teploty jsou poměrně stálé díky poloze města. Na jedné straně vyhřáté vody Rudého moře, na druhé straně letovisko ohřívá vyprahlá poušť, to vše pomáhá udržet stabilní teploty. Právě ty také hrají hlavní roli pro celoroční udržení krás podmořského světa, díky kterému je Hurghada tolik oblíbená mezi turisty všech věkových kategorií.

Teplota moře v Hurghadě

Teploty moře se pohybují v letní sezoně kolem 26-28°C, více informací o teplotě moře v článku Teplota moře. V letních měsících hladina rtuti v teploměru ve dne rozhodně neklesne pod 33°C, ale i v noci vás nepřekvapí příjemných 27°C. Značnou výhodou těchto dní je minimum srážek, které by mohli relax na pláži překazit nebo třeba znepříjemnit celou dovolenou.

Počasí červenec a srpen

červnu a květnu začínají teploty znatelně stoupat, vygradují v červenci a srpnu, kdy si užijete až 12 hodin slunečního svitu, to je již pořádná dávka. Toho s postupem září začíná ubývat, ale ani v zimě se nemusíte obávat krátkých dnů, obvykle se to ustálí na průměrných 10 hodin denně.

Pláže v Hurghadě čekají

Pláže v Hurghadě čekají

Minimální a maximální teploty v Hurghadě

Ovšem pokud se do Hurghady rozhodnete vyrazit v zimním období, tzn. od listopadu do dubna, musíte počítat také s možností nějakých těch mráčků na jindy azurové obloze. Průměrná teplota v těchto měsících dosahuje minimálně 20°C, nicméně noci jsou chladnější, s tím musíte počítat. Velkým překvapením může být teplota moře, jež se například v lednu drží na 22°C.

Pokud tedy vydržíte nižší teploty na břehu, ve vodě si užijete teplot, které Jadran nabízí v červnu. Dalším specifikem místní zimy je silnější vítr, který může být pro některé velmi nepříjemný. Ten vydrží až do února a na přelomu s březnem zmizí. Tudíž i toto byste měli zvážit při výběru termínu dovolené, abyste byli spokojeni se vším, všudy.

Aktuální počasí v Hurghadě

 


Počasí Hurghada
4.3 (86.67%), (hlasů: 3)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title