Zažij Egypt

Počasí Marsa Alam

Místní počasí se dosti odlišuje od podmínek v jiných egyptských dovolenkových destinacích, nicméně i přesto (dost možná proto) je v dnešní době jedním z nejvyhledávanějších letovisek této země. Specificky pouze v této oblasti totiž vane od moře poměrně silný vítr a to po dobu celého roku na rozdíl od dalších měst, kde se vyskytuje zpravidla v zimních měsících. Avšak nezoufejte si, právě tento vítr může být značnou výhodou dovolené v Marsa Alam.

Jen si představte polední žár Slunce v měsíci srpnu, kdy moře má pouze o dva stupně Celsia méně než okolní vzduch, tudíž na nějaké osvěžení nemůžete ani pomýšlet – pro někoho k nevydržení, ale v té chvíli vás příjemně ochladí mořský větřík.

Teploty v Marsa Alam

Bohužel, toto příjemné osvěžení si vybralo svou daň na moři, kde způsobuje víření a velké vlny, proto jsou v okolí pláží a hotelových komplexů vybudované tzv. vlnolamy, které mohou kazit dojem z otevřené masy slané vody či západů Slunce nad obzorem.

Dalšího problému si povšimnete, pokud do Marsa Alam vyrazíte na zimní dovolenou. Přibližně jednou do týdne tento vítr rozvíří i písek na plážích, což může být dosti nepříjemné.

Maximální teploty

Samozřejmě, i tady se setkáte s azurovou oblohou bez stopy po nějaké oblačnosti. Někteří shledají také jako možnou výhodu skutečnost, že maximální teploty šplhají ke 40°C pouze v červenci a srpnu. V květnu, červnu, září a obvykle i říjnu se umírní na letních 36°C s mnoha hodinami slunečního svitu denně.

Rozhodně nemusíte mít strach vyrazit do Marsa Alam v zimě, teploty se pohybují okolo 22°C, jen nezapomeňte, že v listopadu, prosinci či lednu se i zde zvýší již tak poměrně silná aktivita větru.

Teplota Rudého moře v této oblasti je značně stálá, což přeje rozvoji podmořského světa. To znamená, že o radost ze šnorchlování nepřijdete ani v prosinci, kdy se moře ochladí z 29°C na 22°C.

Pro nadšence afrického kontinentu tu máme tip na unikátní dovolenou v zemi SENEGAL. Ceny za dovolenou nejsou nijak extra vysoké (běžně pod 25.000 Kč) a přitom se jedná o tu pravou exotiku. Když srovnáte cenu za dovolenou v Egyptě není to takový rozdíl a dovolená v Senegalu zní přeci jen lépe.

Aktuální počasí v Marsa Alam

 


Počasí Marsa Alam
4 (80%), (hlasů: 4)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title