Zažij Egypt

Počasí Sharm El Sheikh

Průměrné denní teploty v Sharm El Sheikhulednu či únoru se pohybují okolo 22°C, nicméně klidně mohou dosahovat až k letním třicítkám. Jako například v těchto dnech – aktuální předpověď hlásí 28°C, což ocení každý, kdo vyrazí do Egypta za odpočinkem od našeho zašedlého nebe.

Leden, únor v Egyptě?

Na jaře vás mile překvapí teploty mezi 25 – 30°C, avšak v březnu je stále znát končící nadvláda zimního období a na obloze se čas od času objeví nějaký ten mráček. V takový den nemusíte zoufat, ten přímo vyzývá k návštěvě vnitrozemních památek, kterých je v okolí mnoho. V tomto období také ustává vítr vanoucí z kontinentu, díky tomu se průměrné teploty v květnu přehoupnou přes „magických30°C. Ale ani v dubnu se nemusíte bát chladného počasí, průměrná teplota je pouhý stupínek pod zmiňovanou třicítkou.

Červenec, srpen aneb léto v Egyptě

Pravý Egypťan

Pravý Egypťan

Léto je zde horké a suché jako kdekoliv jinde v Egyptě, avšak místní teploty neatakují až 40°C, což někteří s radostí uvítají. V nejteplejších měsících roku (červenec, srpen) je průměrná teplota 35°C, která v noci ještě o trošku klesne. Teplota vody samozřejmě odpovídá tropickým teplotám vzduchu.

Podzim v Sharm El Sheikhu

Na podzim se opět velice mírně ochladí na jarních 25 – 30°C, Slunce již není tak prudké a postupně se začíná objevovat pro někoho nepříjemný kontinentální vítr. Rudé moře má v tomto období okolo 25°C, to je příjemné, avšak na celodenní relax v mírných vlnkách to nejspíš nebude. Pokud budete chtít strávit noc v poušti nebo místních horách, nezapomeňte si s sebou přibalit teplejší svetr, jelikož noční teploty mohou klesnout k 18°C.

Egyptská zima přímo volá po vánoční nebo silvestrovské dovolené. Nádherných prosincových 23°C, to je přímo pohádka oproti -10°C, které obvykle panují na naší rodné hroudě. Na obloze se sice občas objeví mraky, ale i přesto se vám zajisté dostane pořádné nálože slunečních paprsků, které vás nabijí do dalších dní.

Aktuální počasí v Sharm el Sheikhu

 


Počasí Sharm El Sheikh
5 (100%), (hlasů: 7)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title