Zažij Egypt

Počasí v prosinci

Počasí v prosinci dosahuje v Egyptě průměrných teplot kolem 20 °C. Ranní vstávání do tmy, třeskuté mrazy, pravidelné odhrabávání sněhu z automobilu, celý svět je jaksi zašedlý. Také se vám při pomyšlení na nastávající zimu ježí vlasy na hlavě a nejradši byste ji celou nebo alespoň její část strávili v nějakém příznivějším klimatu? V dnešní době žádný problém. Nemusíte přitom mířit ani nikam daleko.

Vánoční svátky v Egyptě

Co takhle vyzkoušet „zimníEgypt a strávit v něm předvánoční období anebo přímo vánoční svátky? Oproti letním měsícům (kdy teploty naprosto bez problémů překročí téměř nesnesitelnou hodnotu 40 °C) zde vládne pro středoevropana daleko příznivější počasí, přičemž teploty u Rudého moře (např. velice oblíbené letovisko na jihu země – Marsa Alam, ale i severněji položený Sharm el-Sheikh nebo Hurghada) zde šplhají klidně až k 25 °C. Počasí v Egyptě je v prosinci ideální na opalování i koupání.

  • maximální teploty v prosinci: 23 °C
  • minimální teploty v prosinci: 15 °C
  • srážky: 4 mm (které spadnou v jediném dnu)
  • doba slunečního svitu: 9 hodin
  • průměrná teplota moře: 24 °C

Teplota moře

Tato teplota je samozřejmě v podstatě maximální, kterou zde můžete v tuto dobu čekat, ovšem nemusíte se bát, že byste zde jinak drkotali zuby. V prosinci se tady denní teploty pohybují přibližně v rozmezí od 18 °C do 25 °C.

Pokud byste se chtěli vykoupat v samotném moři, pak vězte, že teplota vody, zde v Rudém moři, dosahuje naprosto úžasných teplot, o kterých si někdy můžeme nechat zdát i v létě v některých středomořských letoviskách. Plavat zde tak budete ve vodě o teplotě od nějakých 23°C až do vyhřátých 27 °C, což také přímo vybízí k potápění a prozkoumávání bohatého podmořského života. 

Teplota vzduchu a počasí

Milovníci nočního života také nepřijdou zkrátka, neboť teploty v noci zde zpravidla neklesnou pod 15 °C. Někdy však může vanout velmi čerstvý vítr, takže určitě alespoň jednu, dvě mikinu či svetřík přibalte. Šance na zmoknutí je zde také naprosto minimální – průměrně se srážky objeví na jeden den v prosinci a i v tomto případě prší jen velice krátkou chvíli.

Přesto je prosinec nejdeštivějším měsícem v roce, kdy tu naprší až „závratných“ 4 mm srážek. V případě, že se chcete i opálit, potěšíme vás – slunce zde svítí cca 9 hodin denně a šance na zatažený den je zhruba 40%. 

Teplota na severu

Čím více se pak budete pohybovat na sever, bude průměrná teplota samozřejmě klesat, nicméně i v samotné Káhiře, která je de facto na samotném severu, se teploty v prosinci v průměru pohybují okolo 17 °C, někdy však snadno vystoupají až k příjemným 20 °C. Toto příjemné klima tak přímo vybízí k návštěvě místních památek, jakými jsou například proslulé pyramidy se Sfingou.

Ty jsou navíc vzhledem k ukončené hlavní sezóně víceméně liduprázdné, takže si je užijete o to více. Za zájezd v toto mimo sezónní období navíc zaplatíte podstatně méně peněz, než v hlavní sezóně. Rozhodně tak stojí za zvážení, zda neopustit naši mrazivou prosincovou republiku a jet nasát trochu sluníčka do příjemně teplého a slunečného Egypta.


Počasí v prosinci
4.9 (97.5%), (hlasů: 8)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title