Zažij Egypt

Počasí duben

Egypt v dubnu je z pohledu počasí prvním měsícem v roce, který lze doporučit ke skvělé dovolené u moře. Průměrné teploty ovzduší dosahují teplot v průměru 25 °C a jsou tak již garancí skvělého týdenního pobytu u egyptského pobřeží.

  • maximální denní teploty v dubnu: 30 °C
  • minimální denní teploty v dubnu: 20 °C
  • dešťové srážky: 1 mm průměrně v 1 den
  • sluneční doba svitu: 12 hodin
  • teplota vody: 23 °C

Měsíc duben z je pohledu počasí ve znamení stoupajících teplot a rozhodně platí, že v prvním týdnu budou teploty citelně nižší než v posledním týdnu. Pro srovnání průměrné teploty v předchozím březnu dosahují jen 20 °C nicméně v květnu je to již 27 stupňů Celsia.

Prakticky nulové srážky jsou doprovázeny skvělými 12 hodinami slunce na obloze prakticky bez mráčku. Jen teplota mořské vody, která dosahuje průměrných 23 °C není až tak vyhřátá jako v létě. Nutno zmínit, že pokud budete u mělkého pobřeží bude teplota vyhřátá na radikálně vyšší hodnoty než při strmém poklesu mořského dna.

Při pohledu na teplotní mapu egyptských letovisek je zřejmé, že Hurghada a Marsa Alam jsou ve srovnání se Sharm el Sheikhem řádově o 1 – 3 °C chladnější a pro tropickou dovolenou vhodnější. I přesto lze návštěvu Egypta ve všech oblastech v dubnu z pohledu klimatických podmínek vřele doporučit.


Počasí duben
5 (100%), (hlasů: 2)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title