Zažij Egypt

Egypt: počasí srpen

Teplota moře v Egyptě je v srpnu nejteplejší z celého roku, dosahuje průměrných 29 °C a pro lidský organismus nepředstavuje prakticky žádné ochlazení. Jedinou možností je plavat na hloubku a ponořit se pod hladinu. Průměrné denní teploty vzduchu ukazují na teploměru 33 °C a spolu s červencem jsou také nejvyšší v celém roce.

  • maximální denní teploty v srpnu: 37 °C
  • minimální denní teploty v srpnu: 28 °C
  • dešťové srážky: 0 mm
  • sluneční doba svitu: 13 hodin
  • teplota vody: 29 °C

Srpen představuje podobně jako července hlavní sezónu dovolených v Egyptě. Letadla Travel Service pendlují mezi Prahou, Brnem, Ostravou a egyptskými letovisky každý den a nabídky cestovních kanceláří se předhánějí v nižších last minute cenách.

I přesto je pro mě osobně záhadnou proč tolik lidí chce odletět z krásného letního počasí České republiky do horkého Egypta, kde jen při vystoupení z letadla ovane vysušený vzduch nepříjemně všechny cestující.

Extrémní teploty, které na poledním slunci lehce přesahují 40 stupňů Celsia jsou ještě umocněny velmi suchým vzduchem a oblohou bez jediného mráčku. Doporučil bych proto spíše jaro či podzim z pohledu příjemné změny našeho již nepěkného počasí. Pokud ovšem patříte mezi milovníky All Inclusive levných zájezdů a extrémních teplot vydejte se do Egypta právě v srpnu – jistě budete spokojení.


Egypt: počasí srpen
4.3 (86.67%), (hlasů: 3)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title