Zažij Egypt

Politická situace a bezpečnost

Jaká je aktuální bezpečností situace v Egyptě? A jak je na tom politická situace aktuálních vládních představitelů od arabského jara, kdy byla radikálně ukončena vláda Husního Mubáraka?

Bezpečnostní doporučení

Většina světových ministerstvem zahraničí rozděluje pobřežní letoviska Červeného moře – Hurghada a okolí, Sharm el Sheikh, pobřeží od Luxoru k Aswanu až po horní Nil. Právě v těchto hlavních turistických oblastech je vysoká míra bezpečnosti. MZV ovšem varují před cestováním po zbytku země a především na Sinajský poloostrov. Právě v této oblasti je riziko možného teroristického útoku nejvyšší. Pokud se i přesto vydáte do této oblasti využijte specializovanou cestovní kancelář či ještě lépe místní cestovky specializující se na výlety.

Díky snížené bezpečnostní situaci se vyhněte západní části země a hranicím s Líbyí. Únosy, pašeráci, teroristé a další ozbrojené skupinky operují právě v rádiusu 50 od hranic s Líbyí.

Poslední oblastí před kterou je v rámci Egypta vydáno varování je Ismailia a oblast Suezského průplavu.

Politická situace

Politicky je aktuálně země, v rámci zemí ve východní části Afriky, stabilní. Samozřejmě nelze místní podmínky srovnávat se západní Evropou… Cestování do Egypta je i v zimě 2016 sice možné, ovšem ne tak bezpečné jako například zakoupení zájezdu na Kanárské či Kapverdské ostrovy.


Politická situace a bezpečnost
3.7 (74.29%), (hlasů: 7)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title