Zažij Egypt

Potápění

Chcete dodat své dovolené jiný rozměr, abyste se pouze nepovalovali na pláži? Vydejte se do hlubin Rudého moře poznat krásy podmořského života. Právě Egypt patří mezi celosvětově známé destinace a je ideální lokalitou pro tento sport. Existují dva důvody.

Proč právě do Egypta?

Prvním z nich je samozřejmě charakter Rudého moře omývající východní pobřeží Egypta i Sinajský poloostrov, které se nachází v subtropickém podnebném pásmu. Navíc je sevřeno mezi africkým kontinentem a Arabským poloostrovem a je mělké. To vše pomáhá udržet stabilní teplotu vody nad 20°C, čímž vznikají ideální podmínky pro rozvoj podmořského světa.

Druhým důvodem je poloha samotného Egypta, jehož blízkost Evropě jej předurčuje k velkému množství turistů lačnících po krásách jeho moře.

Egyptské moře

Nemusíte se vydávat za korály, v okolí turistických destinací se objevují také mořské želvy, žraloci kytaroví, zebrovití či lagunoví. S velkou dávkou štěstí můžete spatřit i delfíny. Nabízeny jsou výlety lodí nebo ponorkou s proskleným dnem, odkud budete moci obdivovat pestrobarevné hejna ryb i korálové zahrady vzdálené od břehů kontinentu, aniž byste se snad namočili. Takový zážitek je vhodný především pro rodiny s dětmi.

Šnorchlování v Egyptě

Pokud se rozhodnete pro šnorchlování, musíte počítat s tím, že se vliv lidského života na korálech značně podepsal. Bezkonkurenční pro tuto zábavu je oblast Sharm El Sheikh, v závěsu za ní letovisko Marsa Alam, kde se ještě náš zájem nepodepsal tak výraznou tuží.

Potápění v Egyptě

Chcete – li však poznat opravdové korálové útesy, nezbude vám nic jiného, než vyrazit dále do širého moře v potápěčské výstroji. Egypt je přímo stvořený pro začínající potápěče. V každém letovisku najdete speciální výcvikové centrum, které se zaměřuje především na vaši bezpečnost a výuka je pojata spíše zábavnou formou. Ovšem nemusíte mít strach, vyučují podle mezinárodních standardů.  Zdůrazňujeme, že v Egyptě je lépe polykat slanou vodu nežli vodu z kohoutků.

Představte si na obrázku sebe

Představte si na obrázku sebe


Potápění
5 (100%), (hlasů: 1)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title