Zažij Egypt

Ramadán v Egyptě 2018

Kdy probíhá a jak ovlivní měsíc Ramadán dovolenou v Egyptě? Průběh devátého měsíce islámského kalendáře ve všech oblastech Egypta i datum jeho konání v tomto i následujícím roce zmíním v tomto článku.

Kdy je Ramadán 2018?

V minulém roce začal Ramadán 7. června v úterý a trval až do 6. července ve středu. V roce 2018 začíná Ramadán 16. května v sobotu a končí až 14.června v neděli.

Každý rok je datum začátku i konce měsíce Ramadánu velmi rozdílné. Je to dáno tím, že islámský kalendář, kterým se zahájení Ramadánu řídí je o mnoho dní kratší a navíc je řízen dle lunární fáze měsíce. I proto je datum zahájení například v Evropě nebo v Americe rozdílné. V zemích jako je Turecko, Tunisko, Spojené arabské emiráty, Maroko či Egypt je nicméně den zahájení i ukončení totožný.Ramadán v Egyptě

Reálné dopady na dovolenou v Egyptě

Upřímně a z vlastní zkušenosti mohu napsat, že pro klasickou pobytovou dovolenou v Egyptě nemá samotný Ramadán na pobyt žádný zvláštní dopad. Jisté odlišnosti zde ovšem jsou.

  • méně místních obyvatel v ulicích
  • hůře dostupný alkohol
  • omezení některých otevíracích dob (památky, restaurace, obchody)

Všude na ulicích či výletech od CK uvidíte méně místních egypťanů (osobně to pokládám za benefit). Dále pak seženete hůře alkohol (ovšem pokud máte All Inclusive nebudete mít na hotelu problém). Posledním markantním dopadem je omezení některých otevíracích hodin u památek a zajímavých míst.

Dopady a omezení

Období půstu drží egypťané vyznávající islám z důvodu přiblížení se k duchovní podstatě svého náboženství. Muslimové v tomto měsíci omezí pití, jídlo, kouření apod. Mnohem častěji se také modlí a více odpočívají. Měli by se také lépe chovat jak jim ukládá korán (omezit vulgarismy, pomluvy, lži i závidění a urovnat špatné vztahy).

Turisté by v měsíci Ramadánu v Egyptě neměli příliš okatě jíst na veřejnosti a kouřit. V letoviscích je ovšem i toto velmi tolerováno.


Ramadán v Egyptě 2018
4.5 (90%), (hlasů: 8)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title