Zažij Egypt

Ras Umm Sid

Prázdninové letovisko Ras Umm Sid se nachází v jižní části oblíbeného městečka Sharm el Sheikh. Středisko Ras Umm Sid se rozprostírá v malebné zátoce u pobřeží Sinajského poloostrova. Toto místo láká především rodiny s dětmi a milovníky potápění, šnorchlování a krásného koupání. Slunce zde svítí prakticky po celý den, pláže jsou krásně upravené, za pozornost stojí také úchvatná podmořská scenérie plná barev a živočichů.

Pestré vyžití pro každého

Toto letovisko si získává stále více příznivců. Nad plážemi se zvedá pobřežní útes, na kterém se tyčí hotely, ze kterých je překrásný výhled do okolí. V Ras Umm Sid si přijdou na své také ti, kteří rádi nakupují. Nachází se zde řada obchodů i trhů, na kterých můžete pořídit ovoce, zeleninu, suvenýry i místní speciality. Trh se zde koná pravidelně. Do nedalekého města Sharm El Sheikh je to odtud jen kousek.

Počasí Ras Umm Sid

Městečko je turisty oblíbené také díky překrásnému počasí, které zde panuje prakticky po celý rok. V Ras Umm Sid dochází k dešťovým přeháňkám jen opravdu výjimečně. Dokonce i mraky se zde objevují jen sporadicky. Slunce svítí celý rok, 12 měsíců v roce každý den. V létě je to až 12 hodin slunečního svitu, v zimě „jen8 hodin. V letních dnech teploty šplhají ke 40 °C, zimní se pohybují kolem příjemné dvacítky. Ideální doba k dovolené je konec jara nebo začátek podzimu.

Pláže Ras Umm Sid

Pláže jsou v letovisku Ras Umm Sid malé, ale velmi pěkně a komfortně zařízené. Jsou pokryté jemným zlatavým pískem a lze si vybrat z celé řady motorových i nemotorových vodních sportů. Mezi ty nejoblíbenější patří tradičně windsurfing, výlety lodí či na člunech, potápění a šnorchlování. Nedaleko odtud se rozléhá národní park.

Výlety po okolí

Jestliže vás nebaví pouze ležet na pláži a koupat se, můžete vyrazit také za poznáním. Nedaleko odtud se nachází oblíbený klášter svaté Kateřiny, ve kterém podle pověstí Mojžíš spatřil hořící keř a obdržel od Boha Desatero přikázání. Za vidění stojí také chrám v Luxoru, fascinující pyramidy v Gíze nebo město Alexandria. Prohlédnout si můžete také nedaleké město Sharm el Sheikh, které nabízí bohaté nákupní i zábavní možnosti.


Ras Umm Sid
5 (100%), (hlasů: 1)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title