Zažij Egypt

Egypt Safaga

Jestliže hledáte město s uvolněnou atmosférou, kde budete mít dostatek soukromí a klidu, vyrazte do Safagy. Malé městečko s přístavem naleznete na africkém pobřeží Rudého moře. Místo je vyhledáváno také milovníky vodních sportů, na pláži u hotelu Sharms Safaga je světoznámá škola windsurfingu Club Mistral.

Korálové útesy v této oblasti patří k jedněm z nejzachovalejších v Egyptě na rozdíl od velkých turistických letovisek, kde jsou již do značné míry poškozeny. Večer si můžete posedět v některé z tradičních kaváren na decentní kolonádě, velké množství nočních podniků zde totiž nenajdete. I přesto, že Egypt leží na stejném poledníku jako například Havajské ostrovy jsou teploty v Egyptě díky vlivům Saharského větru mnohem vyšší.

Historické památky Safaga

Egyptská Safaga je perfektním počátečním bodem pro objevování staroegyptských památek. V okolí se nachází pozůstatky románské pevnosti Mons Claudianus, jež sloužila také jako trestanecká kolonie. Zbytky budov, sloupoví, základ akvaduktu, to vše je z bílé skvrnité žuly. Ta se zde těžila a odvážela do Říma či Neapole. Dominantou je kolosální sloup vážící téměř 200 tun.

Egyptské moře je světoznámé

Egyptské moře je světoznámé

Vydat se také můžete do chrámového komplexu v Karnaku, hlavního kultovního střediska boha Amona. Jedná se o největší chrámový komplex v celém Egyptě, který byl postaven roku 1950 př. n. l. a od té doby je stále rozšiřován.

Z přístavu není problém přeplout moře do sousedního Jordánu či Saúdské Arábie.

Moře a pláže Safaga

Koupání v okolí Safagy zajisté ocení především ženy, jelikož moře je zde bohaté minerální látky, čímž pádem blahodárně působí na pokožku. Rodiče malých dětí ocení klid, který není na egyptských plážích nikterak obvyklý, nemusí se tudíž strachovat o své ratolesti.

Bohužel v určitých místech si krása korálových útesů vybrala svou daň a do vody se dá dostat pouze po molu, kde už je větší hloubka, proto tyto oblasti nejsou vhodné pro neplavce či malé děti. Na zbylých plážích si užijete jemného bělostného písku a pozvolného vstupu do moře.

Před odletem do egyptské Safagy je dobré zjistit si konkrétní vstupní podmínky do země.


Egypt Safaga
5 (100%), (hlasů: 2)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title