Zažij Egypt

Sharks Bay v Egyptě

Turistické letovisko Sharks Bay se nachází pouhých 8 km od mezinárodního letiště ve městě Sharm El Sheikh. Rozléhá se v jedné z krásných malebných zátok Rudého moře na jihu Sinajského poloostrova. Letovisko vyniká pestrým podmořským životem, překrásnými plážemi a výhledem na Rudé moře.

Staví se zde luxusní hotelové komplexy, které vábí turisty z celého světa. Další atrakcí je skutečnost, že u břehu se nachází jeden z nejkrásnějších korálových útesů z celého Egypta.

Zátoka žraloků

Název Sharks Bay v překladu znamená „Zátoka žraloků“. Ovšem obávat se žraloků rozhodně nemusíte. Některé druhy těchto obávaných živočichů zde přebývají, ovšem jedná se o mírumilovná zvířata, která nejsou člověku nebezpečná.

Rekreační středisko Sharks Bay má mnoho předností. Nachází se v blízkosti Sharm El Sheikh i místního centra Naama Bay, které vyniká nočním životem a zábavou. Další výhodou je tropické klima. Prakticky po celý rok je zde velmi teplo včetně zimních měsíců, které nabízí ideální počasí k poznávání zdejších památek.

Pláže

Pláže jsou zde písčité, vstup do vody je po molech přes útesy. Jsou omílané vodami Rudého moře. Nabízí maximální komfort k lenošení, koupání v čisté vodě nebo využití řady plážových sportů. Mezi ty nejoblíbenější patří šnorchlování, potápění a windsurfing. Luxusní resorty se nachází přímo u pláže, plážový servis je tedy pro hotelové hosty zdarma, často s možností využití plážového baru a občerstvení.

Počasí

Sharks Bay je letovisko, ve kterém svítí slunce po celý rok prakticky non-stop. Podnebí je do značné míry ovlivněno blízkostí pouště. Teploty v letních dnech dosahují až k 40°C a slunce svítí 12 hodin denně. Moře je vyhřáté na 28°C. V zimě se „ochlazuje“ na příjemných 23°C, což je ideální počasí k cestování a poznávání zdejších památek.

Výlety & zajímavosti

Egypt nabízí celou řadu krásných památek. Pokud vyrazíte do letoviska Sharks Bay, pak vězte, že odtud se lze dostat poměrně snadno do chrámů v Luxoru a Abu Simbelu, za pozornost stojí také pyramidy a sfinga v Gíze, hlavní město Káhira nebo proslulé Údolí Králů. Nevšední zážitek vám přinese plavba po řece Nilu. Milovníci památek by neměli zapomenout navštívit klášter sv. Kateřiny, který se tyčí ve výšce 1750 m.

Doba jízdy z letiště

Transfer z letiště do letoviska Sharks Bay trvá přibližně 20 až 30 minut. Můžete se sem dopravit autobusem, hotelovým mikrobusem nebo taxíkem. Taxíky jsou velmi využívaným dopravním prostředkem v Egyptě vůbec. Co se zábavy týče, letovisko Sharks Bay nabízí vyžití pouze v rámci hotelových komplexů nebo v nedalekém městě Sharm El Sheikh.


Sharks Bay v Egyptě
5 (100%), (hlasů: 1)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title