Zažij Egypt

Egypt Sharm El Sheikh

Sharm el Sheikh potápění je slovní spojení, které zná každý správný nadšenec egyptského moře. Jak je zvykem v této lokalitě i město na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova bývalo rybářskou vesničkou beduínů. Letovisko bývá rozdělováno na dvě hlavní destinace (ačkoliv jich je více) – město s přístavem a zátoku Naama Bay.

Luxusní hotely v Sheikhu

Město se může chlubit nejen luxusními hotelovými komplexy, ale také úchvatnou přírodní scenérií v okolí, která disponuje s několika unikátními ekosystémy, kde žije mnoho zástupců místní fauny a flóry. Nudy se bát rozhodně nemusíte, pokud vás neláká den strávený v některé z kaváren či v obchodě, využijete sportovního zázemí s tenisovými kurty a golfovými hřišti připravenými pro návštěvníky místních hotelů.

Sharm el Sheikh dovolená s památkami

Obdivovatelé historických památek by měli navštívit klášter sv. Kateřiny stojící na úpatí Mojžíšovi hory. Vede k němu čarokrásná stezka, na místě vás ohromí byzantské mozaiky, bazilika z dob císaře Justiniána či kaple postavený císařovnou Helenou.

Dva starověké chrámy byly vytesány do skály ve 13. st. př. n. l., provozovali se zde kulty význačných bohů, krále Ramsesse III. i jeho manželky královny Nefertari, která byla velmi oblíbená. Pyramidy v Egyptě opravdu stojí za to!

Korálové útesy Sharm el Sheikh

Korálové útesy Sharm el Sheikh

Pokud památky nejsou vaším šálkem čaje, naskýtá se možnost vyrazit na pouštní safari nebo lodí na nedaleký ostrov Titan island.

Pláže a moře v Sharm el Sheikhu

Většinu pláží v Sharm el Sheikhu (Počasí Sheikh) vlastní jednotlivé hotely, jsou tedy přístupné pouze jejich hostům. Nicméně tomu odpovídá i jejich kvalita, dostatek lehátek, čistota a další více či méně důležité aspekty.

V případě, že se nechcete jen tak povalovat, můžete vyzkoušet také některý z mnoha vodních sportů, pro které jsou v místě skvělé podmínky i zázemí.

Teplota moře

Vody Rudého moře zde mají příjemnou teplotu i v zimních měsících. To společně s čarokrásným podmořským světem láká potápěče z celého světa. Říká se, že Sharm El Sheikh je výborným místem pro začátečníky, jelikož útesy často naleznete přímo u hotelu.


Egypt Sharm El Sheikh
4.5 (90%), (hlasů: 6)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title