Zažij Egypt

Soma bay

Také patříte mezi ty, kteří si zamilovali Egypt a již máte procestované populární lokality, jakými jsou Hurghada, Sharm-el-Sheikh či Marsa Alam? A co zkusit nějaké méně známé? My vám v tomto článku doporučíme moderní letovisko Soma Bay. Navíc – současné ceny zájezdů do Egypta přímo k návštěvě vybízí, takže začněte pomalu balit kufry!

Luxusní a moderní letovisko

Letovisko Soma Bay se nachází přibližně 50 kilometrů jižně od Hurghady a rozkládá se na malém poloostrově, který je obklopen ze 3 stran celoročně teplými vodami Rudého moře. Transfer z místního letiště vám sem nezabere více, než hodinu.

Jelikož je zdejší oblast vybudována nově, jsou zdejší standarty i na místní poměry hodně vysoké. Najdete zde pouze ty nejluxusnější hotely, ve kterých si budete připadat, jako samotní králové.

Vysoký standard Rudého moře

O rudomořské vodě se asi není třeba příliš rozepisovat. Samozřejmostí je zde bohatý podmořský život, včetně úchvatné fauny a též korálových útesů, které přímo vybízejí k potápění a šnorchlování.

Místní pláže vás samozřejmě taktéž nemohou zklamat. Jsou udržované a najdete na nich příjemný hrubozrnný písek. Všechny pláže jsou zde navíc soukromé a patří k hotelům, takže se nemůže stát, že by vás tu kdokoliv jakkoliv obtěžoval.

Prozkoumejte též egyptské památky

Z letoviska Soma Bay se též dostanete k mnoha egyptským památkám. Zmíníme například relativně nedaleký Luxor a Karnak (cca 250 kilometrů), oblíbené letovisko a přístav Safaga, který je vzdálený pouhých 5 kilometrů, či jeden ze starověkých divů světa – egyptské pyramidy v Káhiře.

Mnozí turisté však jezdí přímo do Soma Bay, neboť se zde nachází překrásné a moderní 18 jamkové golfové hřiště, které zařadil světově proslulý golfový magazín Golf Journal mezi 20 nejlepších golfových hřišť na celém světě!

Výběr nejlepších hotelů

Pokud vás toto letovisko zaujalo a chtěli byste se sem vydat, rozhodli jsme se vám zjednodušit výběr konkrétního hotelu, neboť vám doporučíme 3 nejlepší. Tím prvním je hotelový resort s názvem Robinson Club Soma Bay, kde kromě obklopujícího luxusu naleznete vše pro potěšení ducha, ale i těla. Samozřejmostí je bohatá a pestrá strava, kterou si všichni minulí návštěvníci pochvalují.

Druhým hotelem, kde byste mohli složit svou hlavu, nese název The Breakers. Luxusní zařízení hotelu je samozřejmostí. Hosté si pochvalují zejména pestré stravování, které probíhá formou několika světových kuchyň. Vybere si tak skutečně každý. Třetici nejlepších hotelů zakončí ten, jež nese název Sheraton a naleznete zde již zmiňované golfové hřiště. Milovníci golfu tak mají o svém ubytování již rozhodnuto!


Soma bay
5 (100%), (hlasů: 2)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title