Zažij Egypt

Taba

Taba leží na pobřeží Akabského zálivu v těsné blízkosti hranic se sousedním Izraelem. V místě se nachází také hraniční přechod do svaté země. Městečko je vlastně jen letiště a oplocené hotelové komplexy, i v tom se skrývá kouzlo Taby, jelikož vás na každém kroku neobtěžují pouliční prodavači. Možná proto patří mezi nejluxusnější egyptská letoviska, přispívá k tomu zajisté i to, že není synonymem pro přeplněné pláže, kde leží hlava na hlavě.

Proč právě do Taby?

Místo je také známo svou panenskou přírodu nabízející překrásné horské scenérie. Údajně je zde nejkrásnější moře v celém Egyptě, ale čeští turisté jej objevují zatím velmi krátkou dobu. Dovolená v Egyptě je nejlevnější obvykle v nabídkách first minute nebo last minute.

Toužíte – li po návštěvě Jeruzaléma, jste v Tabě správně. Jednodenní výlety k egyptským sousedům se prodávají poměrně levně a zpravidla jsou spojeny s koupání v Mrtvém moři.

Avšak nemusíte mířit pouze do Izraele, daleko to není ani do Jordánska, kde stojí za návštěvu věhlasné skalní město Petra. Veškeré budovy, které v místě naleznete – římský amfiteátr, hrobky, zbytky obydlí tehdejších obyvatel; jsou vytesány do červeného pískovce. Nejznámější ovšem je více než třicet metrů vysoký chrám Pokladnice. Bohužel, v letních měsících hotely nevypravují výlety do tohoto skvostu kvůli vysokým teplotám. Pokračovat na počasí v Tabě

Pláže a koupání v Tabě

Opalování na plážích Taba

Opalování na plážích Taba

Valná část pláží je jemně písčitá, což uvítají obzvláště děti při stavbě některého z chrámových komplexů, jež viděli při výletu s rodiči. Jejich rodiče s nadšením uvítají pozvolný sestup do moře. Jak bylo již zmíněno, velkou výhodou je, že místní pláže nebývají nikterak přeplněné.

Celkové srovnání teplot v jednotlivých egyptských oblastech naleznete na Počasí Egypt.

Díky své poloze je také jedním z nejideálnějších míst pro začínající potápěče objevující krásy podmořského světa. Nicméně ani profesionálové tohoto sportu nezůstanou ochuzeni o zážitky, každý si prostě přijde na své. Jistě vás zaujme také nabídka vodních sportů, můžete vyzkoušet skoro vše od windsurfingu po parasailing.


Taba
5 (100%), (hlasů: 3)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title