Zažij Egypt

Teplota moře

Pláže egyptských letovisek omývají moře dvě, na severu Středozemní moře a zbylé destinace Rudé moře. Jejich teploty se mohou značně lišit, na to nezapomeňte brát ohled při výběru oblasti pro dovolenou.

Středozemní moře

Do vod Středozemního moře se v Egyptě můžete ponořit například v Alexandrii, kam mnoho našinců na dovolenou nezavítá. Dost možná je to tím, že Středozemní moře je chladnější než moře Rudé. Teploty jsou srovnatelné s vodami například v Turecku nebo Tunisku, kam se také nejezdí celoročně.

Jelikož jsou pláže otočeny do širého moře, ovlivňuje teplotu vody mnoho faktorů, především aktuální počasí. V průměru teploty od prosince do března nepřesáhnou 20°C a nejpříjemnější bývají mezi červnem a zářím, kdy dosahují 25°C. Mnozí z nás uvítají v parných dnech takovéto osvěžení, avšak po nějaké bouřce můžete být značně rozladěni.

Rudé moře

Přestože Rudé moře leží severnější než například Karibik, ale jeho teplota je s Karibikem srovnatelná. Přispívá k tomu, jak jeho poloha, tak zdejší podnebí. Rudé moře je uzavřené mezi africkým kontinentem a arabským poloostrovem. Navíc je hodně mělké. Sluneční paprsky se do jeho vod opírají celoročně, tudíž je stíhají vyhřát dostatečně pro všechny fajnšmekry. Pro bezstarostné koupání doporučujeme vyřídit si před cestou vstupní formality.

Kdy vyrazit k egyptskému moři?

Samozřejmě, teplota v průběhu roku kolísá, nicméně nikdy neklesá pod 20°C. V zimě vás potěší 24°C, v létě ohřeje 28°C. Takto stabilní teploty nahrávají do karet různobarevnosti podmořského světa, za kterým sem míří davy chtivé poznání.

Dalo by se tedy říci, že k Rudému moři můžete vyrazit kdykoliv!

Průměrné teploty Rudého moře:

Leden Únor Březen Dubn Květen Červen Črvnc Srpen Září Říjen Listpd Pros.
Hurghada 22°C 21°C 22°C 23°C 24°C 26°C 27°C 28°C 27°C 26°C 25°C 23°C
Marsa Alam 23°C 22°C 22°C 23°C 25°C 27°C 28°C 29°C 28°C 27°C 26°C 24°C

Teplota moře
4.3 (86.67%), (hlasů: 9)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title