Zažij Egypt

Vízum Egypt

Ač patří Česká republika mezi top výběr zemí, jejichž občané si nemusejí při cestování světem příliš často vyřizovat vstupní víza, najde se i přes to pár zemí, kde se bez něj bohužel neobejdete. Mezi tyto země patří i hojně navštěvovaný a mezi Čechy populární Egypt. Abyste tak nebyli při jeho návštěvě zaskočeni, přináším vám pro osvětu tento článek.

Jedná se o formalitu

Na samotný úvod vás musím uklidnit. Nemusíte se totiž vůbec bát – vyřízení vstupního víza je de facto pouhá formalita, která vám zabere maximálně minutu. Není ani potřeba, abyste si vízum zařizovali s předstihem – vše vyřídíte snadno a rychle po příletu do Egypta.

Pozor na cestovní pas

Vše, co k úspěšnému vyřízení budete potřebovat, je platný cestovní pas a zaplacení správního poplatku – o něm ale až později. Vyžaduje se, aby platnost vašeho cestovního pasu trvala ještě alespoň šest měsíců po opuštění země. Je důležité, abyste tuto podmínku bezpodmínečně splňovali. V opačném případě nebudete vpuštěni na palubu letadla – vše se kontroluje již při odbavení v ČR. Bohužel není tolerován byť jediný den nad limit. Taktéž nezapomeňte na to, že cestovní pas potřebují i vaše děti, bez ohledu na jejich věk.

Poplatek za vstupní vízum

Co se týče správního poplatku – stejně, jako v předchozích letech je jeho výše i nyní stále 25 USD (cca 550 Kč). Zaplatit můžete též ekvivalentní částku v Eurech, a to dle aktuálního kurzu (nyní přibližně 22 EUR). Tento poplatek zaplatíte skrze nálepku, kterou si můžete zakoupit po příletu kdekoliv na letišti. Tato nálepka je vám pak při vstupní kontrole nalepena do vašeho cestovního pasu a vy poté můžete vstoupit na území Egypta.

Kdy vízum nebudete potřebovat?

Život je plný výjimek a nejinak tomu je i v případě vstupních víz do Egypta. Existuje totiž případ, při kterém nebudete vstupní vízum vůbec potřebovat, a to při vstupu do země skrze Sinajský poloostrov. Konkrétně se tedy jedná o Tabu, Šarm aš-Šajch, Nuwejbu či Dahab. Dávejte si ovšem pozor na to, abyste Sinajský poloostrov neopouštěli. V opačném případě byste totiž vízum již potřebovali. Jestliže tak budete chtít navštívit nějaké památky, které se na Sinaji nenacházejí (např. Pyramidy v Gíze), budete si muset nechat vízum dodatečně zařídit.

A kdy naopak ano?

Na samotný závěr je nutné dodat, že v drtivé většině případů však budete vízum pro vstup do země potřebovat. Kromě již zmiňovaného Šarm aš-Šajchu, který se nachází na Sinaji, jsou totiž ta nejpopulárnější letoviska mimo tento poloostrov. Konkrétně se jedná o nejnavštěvovanější místa jako Hurghada, Marsa Alam, Luxor, Káhira či přístavní město Alexandrie.


Vízum Egypt
4.3 (86.67%), (hlasů: 3)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title