Zažij Egypt

Vstupní formality

Pro vstup do Egypta potřebujete platné vízum. O to si můžete zažádat na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze: Pelléova 14, 160 00 Praha 6. V den, kdy se o vízum žádáte, musíte mít cestovní pas platný minimálně šest měsíců. Navíc od roku 2002 můžete vízum získat za určitý poplatek také na mezinárodním letišti v Káhiře nebo v jiném vstupním místě do země. V tomto případě ovšem musíte mít pas platný ještě 6 měsíců od posledního dne vaší dovolené.

Tuto skutečnost občas komplikují letecké společnosti, které při vstupu na palubu vyžadují platné vízum.

Aktuální povinnosti a informace

Veškeré aktuální informace získáte také na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky nebo na internetových stránkách Ministerstva zahraničí EAR v části The Consular section, jejíž součástí je také formulář pro žádost o vízum.

Od roku 1996 nemají čeští turisté v Egyptě přihlašovací povinnost na rozdíl od jiných cizinců, kteří se musí přihlásit k pobytu delšímu než 7 dní.

Zakázané věci

Do země je zakázáno dovážet potraviny, alkohol, pornografii, zbraně a drogy. Z tohoto důvodu podléhají přísnější kontrole i přivážené léky pro osobní potřebu. Za prodej a přechovávání drog si můžete posedět v chládku až několik desítek let, za nedovolení držení drog hrozí až trest smrti. Na druhou stranu je zakázán vývoz památek a zlata v surové podobě.

Nákupy v Egyptě

Turisté si jako v jiných zemích mohou nakoupit zboží v bezcelních obchodech (Duty Free Shops) v hodnotě určité kumulované částky za kalendářní rok do 24 hodin od příletu. Na aktuální částku, kterou zde můžete utratit, se ptejte pracovníků egyptské celní služby při vstupu do země. Bezcelní obchody naleznete na letištích a vybraných místech Káhiry a Alexandrie.

Peníze je rozumnější měnit ve finančních institutech k tomu určených (banky, směnárny, apod.), jelikož při směně na černém trhu vám hrozí postih od místních úřadů.


Vstupní formality
5 (100%), (hlasů: 2)
Tajné nabídky zájezdů do Egypta
Menu Title